| PrincessConsuela a întrebat:

Mi-am luat unghii false. Modelul e cel mai simplu pe care l-am gasit: manichiura frantuzeasca. Sunt albe doar in varf, in rest transparente. Vreau sa le fac mai mici. Cum sa le pilesc? Nu ma refer doar la lungime ci si la latime, pentru ca am degetul cam mic. Apropo, trebuie neaparat sa am unghiile mici ca sa imi pun, sau pot sa imi pun si peste cele mari?

Răspuns Câştigător
| ramonykmony2000 a răspuns:

Ta poti uita aici:

http://www.youtube.com/user/ciufulita92#p/u/3/TYWqoHQuEaE

sau scrii pe youtube tachnici unghii false

Funda?

2 răspunsuri:
| Cipriana a răspuns:

Incearca sa le dai o forma aproximativa a unghiei tale dooar lungimea las-o mai mare. poti sa le aplici peste orice fel de unghii. daca nu au lipiciul lor special.nu stiu ce sa iti recomand.

| Alina_8783 a răspuns:

Poti sa pui si pe unghii mici si pe unghii meri, daca ti e pare ca-ti sta bine e ok.:*