| Msk2002 a întrebat:

Mi-am murdărit geaca cu pasta corectoare(corector ) știe cineva cu ce se curăță?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laso sa se intareasca apoi da cu unghia si spalo dupa instructiuni. 30° si program de mers normal la masina

Bula
| Bula a răspuns:

Corectorul actioneaza intocmai prin decolorare.
Deci, trebuie vopsita din nou zona cu pata "murdarita".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de uscat este corectorul. Cand mi-am patat si eu geaca ( de faș ), am bagat la apa calda cu vanish. Am lasat sa se inmoaie si am curatat cu unghia.

In schimb cand mi-a curs corector in buzunarul rucsacului nu s-a mai curatat niciodata. laughing in fine, acolo baltea corectorul laughing

| Mogiojojo a răspuns:

Bine ca nu specifici din ce material e geaca.

| Quassaar a răspuns:

Încearcă cu o forfecuță...happy

| MadalinG99 a răspuns:

Dupa ce se intareste cu siguranta se va lua, nu te panica, si daca o lasi in apa se va inmuia.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Spirt

| liv006 a răspuns:

Se scoate dupa foarte multe spalari.

| Rafael2322 a răspuns:

Poti incerca cu benzina sau diluant, bafta =)