| alexandruth a întrebat:

Mi-am murdarit o pereche de pantaloni noi cu vaselina neagra si am vazut ca nu se duce la spalat. Cu ce as putea scoate pata, ceva in afara de clor?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Încearcă cu neofalină sau cu benzină.
Dacă nu merge de loc, caută o cârpă / o bucată de material textil, care seamănă ca material, cu pantalonii ăia, și o murdărești cu aceiași vaselină și vezi cu ce merge să curăți cârpa aia.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vanish.Sunt in comert si plicuri de o singura folosinta. Mai poti folosi neofalina sau benzina usoara, dar e mai greu de gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu foarfeca?
Acum serios, grasimea (vaselina) iese destul de greu. Cu clor tot nu iese. Fiind si neagra, ma tem ca numai la o curatatorie chimica se va putea rezolva problema.

| DeathLord93 a răspuns:

Incearca cu diluant da nu garantez happy