| heroforyou a întrebat:

Mi-am scos o masea si cred ca era definitiva nu de lapte, as putea sa imi pun alta la loc?(la un cabinet stomatolog ma referlaughing)asa cum se pun plombele.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal, da, ai putea sa-ti pui un dinte artificial. Insa o vizita la un stomatolog te-ar putea ajuta cel mai bine. Degeaba ne dam noi aici cu parere. Succes! Numai bine!

| Lora a răspuns:

Bine-nteles!

| Oxanna a răspuns:

Da, poti sa-ti pu alta la loc... dar de ce tia-ai scos-o? chair vrei sa ai dinti de portelan inainte de 20 de ani?

| Skylerx a răspuns:

A, da. O poti pune la loc (daca e definitiva, daca nu mai creste) si poti alege din culorile argintiu si auriu. Dar aceasta cam doare...

| RS4 a răspuns:

Buna! poti dar nu "ca si plombele"! plomebele se fac cand ramane radacina si inca ceva din dintele bun si se poate construi restul!
La tine s-a dus, s-a inchis gingia, gata! poti ori prin coroana pe dintii alaturati! sau prin implant care e destul de scump, dar nu afecteaza dintii din jur! bafta!

| Doddel a răspuns:

Buna.
Bineinteles ca poti.
Succes!

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Da ...pai mai bine o luai pe aia de la stomatolog pe care ti-a scos-o si ti-o lipesti cu lipici rolling on the floor)))))))) glumesc... da poti sa te duci la orice stomatolog happy

| verypanda a răspuns:

Da