| mispis a întrebat:

Am mers anul trecut la un cabinet stomatologic mai performant, sa zic asa; avea aparatura moderna(laser si altele). Si mi-a pus plomba definitiva la un dinte(in 2009 asta) si acum 2 luni s-a rupt, adica a cazut o bucatica din acea plomba.Si mai aveam o plomba, tot definitiva, la o masea si a cazut saptamana trecuta.Si am dat destul de mult pe lucrarile astea. Dar azi am fost la alt cabinet stomatologic.Aici nu este aparatura performanta dar este gratis pentru elevi pana in 18 ani, deci ma incadrez. Mi-a lucrat un dinte care ma durea.Intrebarea mea este:sa raman la cabinetul acesta la care e gratis? Dar ma tem sa nu-mi cada si aici plombele.Ma gandesc ca, daca la cabinetul ala cu aparatura aia mi-au cazut plombele definitive, aici ce se poate intampla? Sa-mi cada toti dintii, in cel mai rau cazlaughing. Deci, ce sa fac? Mi-e teama.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| asdfqw a răspuns:

Incearca mai multe cabinete pana gasesti un doctor bun ...si sincer stomatologii buni sunt foarte rari laughing dar ce sa faci? asta e Romania noastra...

| TuchleiMihai a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te consulti cu parintii pe tema aceasta, dar din experienta pot sa iti spun ca nu prea conteaza aparatura, mai mult doctorul si cum efectueaza operatiunea, poti ramane la cabinetul acesta si vei vedea cat de buna a fost alegerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ala cu aparatura moderna e mai bine si pentru ei si pentru tine.Toata lumea e multumita.happy

| MariusApostol a răspuns:

Poti sa ai toata aparatura din lume daca nu esti facut pentru a fi medic stomatolog degeaba. Pentru multi conteaza banul dar putin sunt cei care sunt devotati si priceputi meseriei lor. Parerea mea este sa mergi la cel care ofera gratis pentru ca nu ai ce pierde, chiar daca iti cade plomba, o poti reface iar. In Constanta este un medic stomatolog foarte bun, apreciata pentru priceperea ei o poti intreba online aici http://dentoplus.ro/intreaba-medicul-stomatolog/