| M3lania a întrebat:

Mi-au ramas urme foarte urate de la bataturile de pantofi ( undeva mai sus de calcai ). A incercat cineva batonul anti-bataturi de la Avon? E bun de ceva? happy

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

E anti-bataturi!
ANTI- Element prim de compunere savantă cu semnificația „împotriva", „(în) contra", „opus".
Daca ai deja bataturi degeaba il folosesti.

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

La Scholl au unguente si plasturi pentru bataturi.

| AndR3y_2220 a răspuns:

Pentru a preveni formarea sau a impiedica refacerea lor va recomandam urmatoarele tratamente naturiste:

1. Sucul proaspat de rostopasca. Se recomada aplicatii locale de doua ori pe zi, timp de trei saptamani. Rostopasca are proprietati cicatrizante, bactericide si antimicotice.
2. Comprese din coaja de ceapa. Coaja cepei se tine la macerat doua saptamani in otet de mere. Apoi se pune pe batatura o foita subtire de ceapa, se bandajeaza si se pastreaza in timpul noptii. Repetarea acestui tratament cateva nopti la rand va elimina bataturile.
3. Usturoiul. Amestecati cativa catei de usturoi(o capatana) bine pisati cu putin otet pana obtineti o pasta subtire.
4. Felia de lamaie. Inainte de culcare se pune peste batatura o felie groasa de (1 cm), se bandajeaza cu un tifon si se tine peste noapte.
5. Frunza de aloe taiata in lungime, pusa peste batatura si bandajata strans, inmoaie batatura peste noapte, astfel incat aceasta poate fi scoasa si taiata.
6. Uleiul de cimbru, este eficient pentru inmuierea bataturilor. Fiind foarte puternic este indicat sa fie combinat cu ulei de floarea-soarelui sau cu ulei de masline. Sper sa te ajute. Bye! :*

| FMSAlin a răspuns:

Si eu am avut probleme cu bataturile dar
nu am incerca vreun remediu l-am lasat asa si am umblat in papuc cateva zile si s-au inchis ranile...