| anonim_4396 a întrebat:

Mi se electrizeaza parul foarte repede, ce pot sa ii fac?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| pcris a răspuns:

Daca se electrizeaza cand te piepteni atunci este datorita frecarii cu pieptenul. Aerul este uscat acum iarna in casa si asta ajuta la electrizare. Schimba pieptenul de preferat cu unul metalic si tine-te cand te piepteni cu o mana de ceva metalic (calorifer, teava) legat la pamant. big grin Poti incerca sa il umezesti usor inaunte de al pieptana.

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Depinde, acum iarna, la toata lumea ii se electrizeaza de la caciuli, si eu am avut aceaiasi problema, si mi-am luat o caciula din bumbac 100% si am rezolvat problema.
Ideea ar fi sa nu folosesti materiale sintetice de nici un fel, daca vrei sa scapi.
incearca ceara pentru par, crema pentru par(la farmacii)fixativ.Si mai poti citi si aici http://www.schwarzkopf.ro/......rizat.html funda:X? Pup

| anonim_4396 explică (pentru Chocolateangeeeel):

Nu port caciula in nici un caz, si la mine faza tare, parul mi se electrizeaza si cu peretele rolling on the floor.

| CocoG a răspuns:

Ia-ti de la farmacie fiole de vitamina e si da-ti cu ele pe par. Picura numai putin in palme si da-ti pe lungimea parului, ai grija sa nu exagerezi. happy

| MariusToc a răspuns:

Sa iti cumperi un pieptene antistatic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti iei un ulei de par, pui 2 picaturi si intinzi pe tot parul si s-a rezolvat problema ta. sa nu pui prea mult ca apoi se face nasol.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca am parul gras mai e recomandat ulei?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa-ti faci masti pentru par gras si dupa ce te speli pe cap si-ti usuci parul incearca un leave in conditioner happy.

| ursachy a răspuns:

Scoate-l din priza

| emil11 a răspuns:

Buna si eu am avut aceiasi problema, m-am tuns foarte scurt si acum nu mai am nici o problema.

| anonim_4396 explică (pentru emil11):

Nici nu se pune problema laughing.

| MykaEella a răspuns:

Daca te piepteni cu peria se electrzeaza mai rau decat deca-l piepteni cu pieptenul

| hermina08 a răspuns:

Dai cu apa pe perie si apoi piaptanatehappy