| frumushyk2010 a întrebat:

De ce mi se ingrasa parul? eu il spal o data la doua zile dar voi?happy la cat il spalati? am auzit ca daca il spal in fiecare zi se ingrasa va rog sa imi spuneti

9 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Eu il spal zilnic, nu am ce sa ii mai fac. am observat ca sunt sampoane mai bune si sampoane mai proaste. adica spre exemplu daca ma spal cu H&S cu almond sau cu lemon il pot spala si eu la 2 zile. daca ma spal cu garnier, nivea sau alte asemenea, neaparat zilnic trebuie spalat straight face

| Xonia a răspuns:

Daca il speli des, se ingrasa

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Nu este adv. chestia cu. daca te speli zilnik ti se ingrasa parul. Asta se intampla din cauza sebumului pe care il produce pielea. Si eu ma spal o data la 2 zile sau zilnic. Trebuie sa-ti gasesti un sampon pentru. par gras si sa-ti ajute la ceva.
Hai ca te'am tzukat si nu'ti mai face griji :*

| Fillaide a răspuns:

Eu il spal 1 data, sau de 2 ori pe saptamana.
Dupa spalare il clatesc cu apa cu otet.
Nu ramine mirosul.

| shalimar a răspuns:

N-am mai auzit chestia asta ca daca faci baie zilnic ti se ingrasa parul.Nare nici o treaba una cu alta.Parul ti se ingrasa din cauza sebumului, la fel ca si fata. O alta cauza ar fi trecerea mainii prin par.Si mana este plina de grasime.Cu cat treci mai des mana prin par, cu atat mai gras va deveni.Nu te pieptana prea des in cursul unei zile, caci asa stimulezi productia de sebum. Spala-te zilnic pe cap si corp, fara frica.Incearca diferite categorii de sampon, pana gasesti pe cel prielnic tie.Nu te uita dupa reclame sau sfatul altor fete. Odata ce l-ai gasit, foloseste-l doar pe acela.Si o data sau de doua ori pe luna foloseste un sampon pentru copii, pentru a-l lasa sa respire.Eu fac baie zilnic, cateodata chiar de doua ori pe zi, cand fac efort si transpir. N-am probleme cu parul ingrasat.

| ♡ No Name -->An0nim;x! ♡ a răspuns:

Wowstraight face

eu am parul lung si rezista foarte mult. Fac baie dupa o saptamana /o saptamana jumate si cu toate astea parul meu nu este gras...Folosesc sampoane obisnuite thinking Cele care fac reclama la tv. Incearca sa'l lasi mai mult imp macar 3 zile nespalat chair daca la inceput se vede putin urat pentru ca incetul cu incetul se obisnuieste si poti sa ajungi sa il speli chiar si dupa o saptamana. Eu zic sa incerci sau daca nu poti merge la un specialist sau chiar la coafor sa intrebi ce poti face. Sper ca te'am ajutat.Bafta te pup :*

| cristi 25 a răspuns:

Se ingroasa ca asa e el si daca l speli cu orice tot gros e si daca nul speli e la fel

| Flori_2309 a răspuns:

Buna. Cu cat il speli ma des cu atat se ingrasa mai repede...
Mie mi se pare ca il speli cam des. Te sfatuiesc sa incerci sa-l speli cel putin dupa trei zile.

| Maria_7235 a răspuns:

Si mie se ingrasa dar la mine problema e ca sunt vopsita blonda, se ingrasa dar in acelasi timp e si uscat are atingere ca si maturasad. Un foarte bun hairstaylist mi-a zis ca se ingrasa din mai multe cauze:ca tot timpul e prins, ca stau foarte mult in pat, nu prea ies la aer, din cauza fumului, sau cand gatesc, transpiratie, si o alta cauza ca mai demult am spalat in fiecare doua zile, acum ma mai abtin si spal in fiecare 3 4zile