| Asasa_Sasas_1975 a întrebat:

Miam cumpărat niste pantofi pentru serviciu dar nu sunt de piele si stau 12 ore in iei deoarece așa am serviciul si îmi miros foarte urat ce as putea face sa nu mai miroase...

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Poate sa dea si cu draci in pantofi.Lucram la paza, stateam 24 de ore in pantofi fara sa ma descalt.Cand am avut de aia din imitatie de piele, miroseau picioarele, de nu puteai sta langa mine.Trebuia sa ma spal acasa de 2 3 ori sa treaca. Dupa ce am luat de piele, mirosea foarte putinhappyMerita pantofi din piele crede-ma.Cumparati,dai un ban dar iei ceva bun.Nu te lua dupa oameni care zic sa dai cu spray ceva.Eu personal asa faceam si stateam 24 de orei incalatat happyPoate si 26 27.Doar cand ajungeam acasa ma descaltam happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-ti iei pantofi cu gaurele, sa te speli din cand in cand pe picioare (vorbesc in timpul programului, daca poti) sa ai 2 perechi de pantofi si sa-i porti alternativ, o zi cu o zi si nu in ultimul rand, sa cauti in farmacii sau pe net formol. Daca est formol 100% sa-l faci 10% cu apa si sa dai seara pe picioare 4-5 zile pe luna. Dupa 2-3 luni vei scapa de probleme.
Uite si pe net: http://www.okazii.ro/cautare/formol.html
sau gata preparat la acesta firma: http://www.romvac.ro/Blog%20Posts/ilfov.html
Ia legatura cu ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dai cu sprei de la avon in pantofi si pe tălpile tale inainte sa te incalti, după dus evident

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După ce te speli pe picioare

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pune o lingurita de bicarbonat de sodiu in ei.

Răspuns utilizator avertizat