| Ada_Andrada_1994 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat un termos. Astazi am observat ca capacul miroase foarte urat.
Am incercat cu lamaie si nu a functionat. Puteti sa imi spuneti ce pot face pentru a scapa de miros.

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este mirosul de lucru nou, nefolosit. Pe langa lamaie, care este foarte buna, se mai poate folosi bicarbonatul de sodiu. Umple termosul cu apa in care pui o lingura de bicarbonat si pune-l cu capacul in jos. Teoretic ar trebui sa nu mai miroasa urat. La fel poti sa faci cu detergentul de vase. Lasa termosul cel putin 24 de ore plin cu asa ceva si apoi opareste-l cu apa clocotita.