| Black112 a întrebat:

Mierea de albina este buna pentru coșuri?

7 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

Da. Este buna pentru cosuri. Poti sa pisezi niste aspirina pentru niste efecte mai rapide.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu vad cum. Cica e buna tinctura de propolis.

| Black112 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Unde pot găsi?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Black112):

La un apicultor, in piata, la anunturi. In comert sunt facaturi. Poti lua si propolis si o faci cu alcool doar ca dureaza. Gasesti retete pe net, bun de avut in casa si pentru rani si mai multe. Chestia e ca iti coloreaza putin pielea si trebuie sa te speli bine ca sa iesi in lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le face cine stie ce, nu le vindeca miraculos. Daca ai cosuri cel mai indicat e sa iti dai seama de ce iti apar ( alimentatie, casti, telefon mobil, maini murdare puse pe fata ), sa nu le storci pentru ca vei inmulti bacteria si sa folosesti o crema speciala pentru cosuri. Iti recomand Bioderma sebium global sau Ivatherm Akne-syt.

Daca vrei sa mergi pe natural poti sa incerci Ulei de Tea tree, cica usuca foarte repede cosurile dar este foarte iritant. Trebuie folosit diluat si intr-o cantitate foarte mica doar pe cosul respectiv. Iar introducerea lui in rutina sa fie treptata, sa-l aplici o data la 3-4 zile si cu timpul sa-l aplici o data pe zi.

| GreenVoid a răspuns:

In combinatie cu scortisoara, o lasi sa se usuce peste noapte.Foloseam pe la 15 ani da depinde acum in ce stadiu e acneea.