| helppppppppppppppppppppp a întrebat:

stiti daca mierea de albina este buna pentru ten mai ales pentru cosuri?

Răspuns Câştigător
| DAYANAdiana a răspuns:

Mierea de albine este unul dintre cele mai bune produse alimentare care te ajută să îţi întăreşti imunitatea organismului, să fii mult mai energica, să te fereşti de răceli, să scapi de iritaţiile pielii sau de acnee, dar mierea de albine este şi un ingredient excelent, dacă nu necesar, pentru întreţinerea tenului.
Pentru că este bogată în vitaminele A, B, C, D, K în magneziu, calciu, potasiu sau fosfor, mierea de albine te ajută să lupţi mult mai bine împotriva viruşilor şi are rol antiseptic, antioxidant şi reprezintă un adevărat tonic pentru stimularea metabolismului.

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In niciun caz sa NU iti dai cu miere pe fata pentru ca ingrasa si mai tare tenul.Ca sa scapi de cosuri iti trebuie ceva care curata si deblocheaza porii, reduce secretia de sebum si usuca cosurile...in acest caz cauta un gel de curatare bun si un tonic pe care sa le folosesti in fiecare dimineata si seara.

| helppppppppppppppppppppp explică (pentru Bondarel99):

Eu am inceput sa folosec miere de albine si a inceput sa imi usuce cosurile

| AnonimusGirl a răspuns:

Este foarte foarte buna in special amestecata cu scortisoara!

| thewomaninwhite a răspuns:

Da mierea usuca toate cosurile, dezinfecteaza si iti albeste tenul

| eliaclodia a răspuns (pentru thewomaninwhite):

Nu poti manca asa multa. Ce pacat! Chiar si fara sa am nevoie de ea la cosuri, imi place la nebunie, dar nu cea prea inmultita cu zagar. Aia cat mai adevarata, ca pentru adevarata-adevarata imi trebuie stup personal.

| thewomaninwhite a răspuns (pentru eliaclodia):

Ai putea s-o folosesti ca masca pentru rezultate mai rapide

| eliaclodia a răspuns (pentru thewomaninwhite):

Nu cred. Cred ca cel mai rapid efect e dupa ce ajunge in sange, prin stomac. Miammm.

| zHeArTz a răspuns:

Da este.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut cosuri si puncte negre foarte mult timp, mai exact timp de 8 ani de zile si am reusit sa scap, dupa ce am fost la un medic dermatolog foarte bun.
Medicul mi-a dat sa imi cumpar un tratament cu creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai ( tea tree ) de la Thursday Plantation.
Din ce mi-a povestit medicul, uleiul de arbore de ceai este foarte puternic in distrugerea acneei si nu iti usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina cosurile si punctele negre/albe foarte eficent.
La mine cremele au functionat extraordinar de bine, dupa un timp de utilizare, cosurile au inceput sa se usuce si apoi treptat treptat au disparut de tot. Tenul meu devenit foarte curat si am reusit sa distrug toate cosurile
Iti recomand un tratament care a fost eficent, m-a scapat de cosuri si puncte negre pe mine si la prietenele mele.