| LeWeed a întrebat:

Mierea de albina ingrasa? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ჯpLaNe a răspuns:

Ei bine, desi este dulce, mierea nu ingrasa mai mult decat zaharul si, spre deosebire de indulcitorii de sinteza, mierea este un produs natural. Mierea este un produs extrem de pretios si sanatos. Zaharul din miere nu se compara cu zaharul industrial, gustul dulce este singura asemanare.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are un aport caloric egal cu zahărul alb, consumi mult, iei în greutate!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu ingrasa

| BiuL a răspuns:

Ingrasa mai putin decat zaharul dar da, ingrasa.

| DeejayAndr3y a răspuns:

Ei bine, desi este dulce, mierea nu ingrasa mai mult decat zaharul si, spre deosebire de indulcitorii de sinteza, mierea este un produs natural. Mierea este un produs extrem de pretios si sanatos. Zaharul din miere nu se compara cu zaharul industrial, gustul dulce este singura asemanare.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Mierea de albine este mai sanatoasa cu mult decat zaharul. Nu ingrasa cat zaharul in orice caz. Mierea mai are o actiune foarte importanta, cea de metabolizare a grasimilor alimentare ramase in organism ca o forma de surplus. Trebuie consumata, ca orice indulcitor, ponderat. Atata timp cat nu mananci toata ziua miere si nu depasesti 2000 kcal zilnic, totul este in regula.
Sper ca am ajutat.

| adybutterfly a răspuns:

Sigur, ca orice produs alimentar consumat in exces, ingrasa chiar si mierea de albine, dar nu simpla, ca atare, ci in combinatie.

| AndreyFitza a răspuns:

Mierea nu ingrasa.

| AnDreeYuTzzA2013 a răspuns:

Consumata in cantitati mici nu ingrasa! happy