| Alice001 a întrebat:

Niste trucuri de frumusete? Orice, si in ce domeniu vreti sau stiti ( unghii, par, ten etc. ) Multumesc anticipat! :* Rman recunascatoare Funda

Răspuns Câştigător
| horansgang a răspuns:

Ten - aburii sunt foarte buni pentru fineţea tenului. după ce aburii s-au trasformat în picături de apă, stai maxim 15 minute, apoi îţi aplici pliculeţul de ceai de muşeţei pe toată faţă şi îl freci uşor. fă asta maxim o lună, două şi o să remarchezi diferenţele - înainte şi după

4 răspunsuri:
| BlackBVB a răspuns:

Te poti tampona cu zeama de lamaie pe fata, asta daca vrei sa scoti petele/pistruii si sa iti albesti tenul big grin

| MDenisee a răspuns:

Ulei de ricin, bun pentru cresterea parului si ingrijirea varfurilor, pentru unghii si pentru gene happy

| cata81 a răspuns:

Buna alice,uite un truc bun, care da si rezultate(propria experienta) pentru unghiile fragile,numai ca trebuie facut acasa...din coaja de ou, uscata in prealabil, maruntita foarte fin, devine o sursa de calciu in stare pura, adaugam zeama de lamaie (in functie de cantitatea de coaja de ou) amestecam si gata. trebuie lasata cel putin 3 ore pentru ca zeama de lamaie sa dizolve bine calciul, se aplica pe unghii si se lasa cam 5-10 minute. Efectul este uluitor chiar de la prima aplicare, se poate aplica zilnic.Ok... sper ca-ti este de folos