| queen8520 a întrebat:

Niste trucuri pentru a-ti creste parul mai repede? A fost nevoie sa il tund din cauza varfurilor arse dar il vreau lung...si fara ulei de ricin/argan

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Poti citii aici:
http://deearockon.blogspot.com/......-la-z.html

daca nu vrei cu ulei de ricin sau argan, as putea sa te intreb DE CE?

mai stiu ca merge cu gaz, da cu gaz de butelie
se foloseste de mult
matusa mea il folosea si ii creste si i s-a indesit tare parul
nu aplica mult sa nu arzi scalpul
pui putin pe o bucata de vata.

am folosit sampon anti-cadere e si pentru crestere, chiar mi-a mers
tunde-ti varfurile la 2-3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti tot felul de pastile pe la farmacie care fac parul sa creasca de doua ori mai repede.happy

| crissa20 a răspuns:

Incearca masca cu placenta de la kallos+ samponul de la gerovital+ un supliment alimentar cu fier!

| rabbit2014 a răspuns:

Bere,otet,bicarbonat de sodiu bagat in sampon. Sunt multe, daca te tii de ele o sa creasca parul

| radioactive00 a răspuns:

Mama a avut o problemă asemănătoare acum câteva luni. Cineva i-a recomandat o rețetă care se face din ingrediente pe care le are toată lumea în casă, iar părul ei a crescut și s-a făcut destul de des, dar trebuie să te ți de ea.
Înainte să te speli pe cap, trebuie să ai pregătite :

- 2 sau 3 ouă
- o lingură de miere
- puțină zeamă de lămâie
- un castron

Bați ouăle, apoi le amesteci cu restul ingredientelor. După ce te speli pe cap, dar ai părul încă umed, iti pui pasta în păr, o lași un pic, zece minute maxim și te clătești. Trebuie să te ți de asta câteva luni, iar părul tău va avea nu numai lungimea, dar și strălucire și va fi mult mai puternic.

Sper să te fi ajutat răspunsul meu, înarmează-te cu răbdare!