| DuRR3xX a întrebat:

Noroc TPU, vreau sa-mi fac gauri in urechi pentru cercel(sunt baiat) si vreau sa stiu cat trebuie sa stau cu cerceii ca se vindece ranabig grin.

13 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
In primul rand cand mergi sa iti faca gaura in ureche iti face cu ceva ca o pusca.Au ei cercei medicinali cu care se sta o luna de zile dupa care il scoti si apoi poti sa il tii tot pe ala sau sa-ti pui altu.Te va durea putin cand il scoti dupa o luna de zile, apoi lasi o ora sau pana a 2-a zii gaura fara sa bagi cercelul apoi dupa cateva ore sau o zii il bagi sau bagi altul.Ca sa-ti faci o gaura costa intre 7 si 10 lei, eu mi-am facut 3.Succes happy

| DuRR3xX explică (pentru MeimeiPinguinu):

Mie imi face o colega cu perfuzor sau ac de seringa dar nu stiu cat sa stau cu cerceii.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru DuRR3xX):

Ti-am spus.O luna de zile se sta, ti-as sugera sa nu te lasi pe mana colegei dar e alegerea ta.Mult Succes happy

| DuRR3xX explică (pentru MeimeiPinguinu):

OK, dar ink cevabig grindak imi fac acum intimpu scolii si cand ma duc la scoala si ii dau jos 6 ore are ceva? cat stau la scoala. SI MULTUMESC MULT!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuRR3xX):

Mai bine nu rolling on the floor! Deja ma sperie gandu cu acu. Eu mi-am facut si mie si iubitului meu cu cercel medicinal. happy Si nu doare asa tare ca si cu pistolul si zona se amorteste de la sine. Mai intai fixezi zona apesi tare ( se trece de primul strat ) dupa ajungi la mijloc care e ca un zgarci si de aici mai apesi o data tare ca sa treci si prin stratul trei. Si gata laughing. Si de tinut trebuie sa il ti o luna - doua ca sa nu se astupe gaura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuRR3xX):

Daca nu poti sa il ti non-stop nu te sfatuiesc. Eu mi-am facut gaura in ureche sus si de agitata ce eram ma tot jucam cu el a doua zi si uite asa mi-a iesit cercelul si drecu a putut sa il mai bage. Se facuse coada la baie si incercau toate sa il bage >.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru DuRR3xX):

Ii tii o luna de zile in ureche,apoi ii dai jos si ii re-bagi,si ii dai jos din nou cat doresti.Dar crede-ma,o luna de zile tine-i in ureche.N-ai pentru ce, oricand ai nevoie de vreun raspuns intreaba-ma, si voi incerca sa iti dau cel mai bun raspuns.

| DuRR3xX explică (pentru anonim_4396):

Deci cel mai bine e sa-mi fac la vara cand iau vacanta caci voi avea mult timp, si cu gauritul vroiam sa-mi pun cercei din aceia albi cum au baietii din argint.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuRR3xX):

Daia cu diamant?

| DuRR3xX explică (pentru anonim_4396):

Da din aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuRR3xX):

Uite mie imi place si mi se pare foarte ok acest model de cercei : http://didiglamour.blogspot.com/2012/03/cercei.html.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuRR3xX):

Mie mi se pare nepotrivit, dar daca tie iti place nu ai decat.