| ana2o1o a întrebat:

Nu am folosit pana acum nuantator, si vreau sa va intreb: dupa ce ai folosit nuantator si dupa cateva spalari s-a dus, parul revine la culoarea lui de dinainte sau ramane oarecum decolorat.si aici ma refer la tratamentul acela nuantatorul de la avon pentru par blond-suvite

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Stiu despre ce nuantator vorbesti dar nu l-am incercat. Oricum daca tu ai parul inchis la culoare ma indoiesc ca il decoloreaza: daca un saten deschis nu prinde pe un saten inchis de ce ar prinde blondul [care e muult mai deschis decat satenul] pe saten inchis.
happy
De alte nuantatoare stiu sa-ti spun. Uite, unul foarte bun ar fi Casting Creme Gloss de la L`oreal. Eu m-am vopsit de cateva ori [ de fiecare data bruneta love struck ] si am fost foarte multumita. Tine aprox 2 luni culoarea, se duce la spalat [ se vede in apa]. Probleme cu hainele patate de la nuantatorul asta nu am avut.
Si nu, cand se duce de tot culoarea parul nu e decolorat. E exact ca si inainte. Oricum, nici cu Casting Creme Gloss asta nu poti face minuni [ ma refer sa treci de la brunet/saten la blond]. Functioneaza numai pentru nuante apropiate.
Sper ca te-am ajutat.

| andreeaw a răspuns:

Orice nuantator trece dupa cateva spalari.