| ingerashulll a întrebat:

Nu cred ca e bine la 16 ani sa ai riduri pe frunte... Dar sunt vreo 2 linii vizibile sad. Am incercat masca pentru fata din ou si miere, dar nu prea ajuta la aceasta... Ce sa folosesc. MS

Răspuns Câştigător
| TomaTamaraTania a răspuns:

Poate sunt riduri de expresie, daca te uiti incruntat sau faci mutre care iti incresteaza fruntea. Nu cred ca la 16 ani ai riduri care se pot corecta cu creme di mai ales nu antirid. Oul si mierea nu-ti fac rau dar nici nu-ti sterg ridurile. la varsta ta poate mananci aiurea si bei putina APA si pielea ta devine seaca si lasa loc la riduri. Bea multa apa. Cand te trezesti un pahar plin de apa, la fiecare masa cate un pahar plin de apa si inainte sa te culci. Daca bei cafea (desi esti cam tanara pentru asa ceva) bea un pahar de apa. Si de cateori ti-e sete. Sucurile si alte lichide nu-s de evitat dar nici nu inlocuiesc apa. Am spus asta pentru ca hidrateaza pielea si poate iti atenueaza si ridurile de pe frunte daca pielea nu mai e seaca. Mananca fructe si legume mai des.
Cremele in cazul tau nu sunt prea utile. O crema hidratanta simpla ajunge.
App de miere, daca ai cosuri continua sa te dai cu miere (chiar si fara alte ingrediente) va ajuta impuritatile sa iasa la suprafata si sa fie eliminate mai usor.

Bafta!

6 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Nu prea ai ce sa folosesti, liniile alea nu vor disparea nicicand dar totusi pentru a preveni sa apara altele hidratea-ti tenul in fiecare dimineata si seara (cremele de la nivea sunt bune).

| mona a răspuns:

O crema antirid poate te va ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu cred că ai tu riduri de la 16 ani deja, refuz să cred asta!
Cred că vorbeşti despre ridurile de expresie.
http://www.benessere.ro/Frumusete/849/Te-sperie-ridurile-de-expresie.html ]
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ai riduri la orice varsta, sa stii.
Acelea sunt riduri de expresie, vizibile toar cand te incrunti. In pozitia normala a fetei, banuiesc ca nu sunt vizibile. Nu la varsta asta. Deci e perfect normal.

| LoriLoL a răspuns:

Tenul tau este alipic si deshidratat din cauza lipsei de apa sau sebum..de aceea iti apar ridurile atat de devreme.in niciun caz nu folosi crema antirid.foloseste in fiecare seara ulei de masline pe toata fata pana intra in piele, maseaza bine deoarece are nevoie de hranire!

| Gabriel_Gabriel_1991 a răspuns:

Eu cred ca ai riduri de la expresia fetei, daca nu porti ochelari du-te si fa un control posibil sa fie problema incruntari. Eu am 23 de ani si daca ma incrunt frunte-a pare a fi a unui extraterestru. Nu am pielea uscat din contra extrem de uleioasa. Dar cand muncesc sau ma gandesc la probleme mi se incrunta privirea si pielea de pe frunte mi s-a format ca atare. sad