| Fifylici a întrebat:

Nu de mult m-am tuns filat cu breton prima data statea parul bine dupa ce il spalam acum nu stiu ce are sta naspa parca nu mai are forma pe care o avea si m-am tuns acum 2 saptamani
fetelor ma pueti ajuta cu ceva sfaturi produse ca sa mai asez podoaba capilara
parul zici cai rebel

9 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Foloseste balsamul! Aseaza parul si il face mai...moale.Poti folosi si un sampon pentru par drept, ca sa nu mai fie asa rebel, sau o masca-gel-fixativ. Exista n produse! Daca esti "cu moda", atunci nu-i problema ca parul e oarecum rebel, se poarta!winking succes!

Janina
| Janina a răspuns:

Pana sa nu se usuce, cat inca e umed aranjaza-l cu o perie circulara si feon! foloseste un spray de par pentru fire rebele!

insa nu uita: placa de par e sfanta, te scoate din ore problema!

| danutza a răspuns:

Placa face minuni happy
dar folosita in exces face rau big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu stilista sa iti comande ea niste produse de calitate
Pana atunci foloseste o placa sau ceara de par
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gel sau spuma de par dar nu foarte mult ca s-ar putea sa ramai si fara daca faci abuz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil dupa ce ti-a tuns bretonul ti-a aranjat si cu peria si l-a dat cu ceara, poti sa faci si tu acelasi lucru nu e greu, dar inainte sa aplici ciara pe par incalzesteo bine intre degete si foarte putina, doar cat un bob de mazare. se mai poate sa ai si vartej, iar in cazul asta trebui sa-l asezi dupa cum se duce el.
succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te tunzi bob, dar daca vrei sa il ai tot lung, lasatil la forma intiala si se va forma din nou la fel cum era...asta-i parerea mea...

| emmaangel a răspuns:

Salut. si eu sunt tunsa asa. Incearca sa-l intinzi cu placa( eu asa fac si sta bine), folosesc si un ser de la avon pentru par rebel(cel portocaliu), si parul imi sta drept( adica eu am parul ondulat cu foarte mult volum). P. S. cu catr folosesti o placa mai buna cu ata parul iti va sta mai bine. Incearca o placa cu ioni, a mea e asta si e super http://www.1001case.ro/......51636.html ( o gasesti si mai ieftina)