| razadeluna a întrebat:

Nu e mai usor dimineata la scoala sa imbraci o uniforma, decat sa tot iti bati capul ce haine sa alegi?

9 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Nu! Oricum eu nu port uniforma. Mie imi i-a cam o ora sa-mi pun uniforma pe mine si hainele mi le aleg seara, bineinteles i-a cateva ore sa vad ce sa aleg din miile de haine.

| valThina a răspuns:

Noi nu avem uniforma dar sincer mi-ar convenii pentru ca asa mi-am stricat multe haine p care le-am patat cu culoare(sunt la arte)

| noktambul a răspuns:

Da, cu conditia sa fie o uniforma pe care sa-ti placa sa o imbraci.

| kindness a răspuns:

Ba da! eu am uniforma la scoala si nu imi mai bat capul cu haine multe.stres cu ce sama imbrac si altele. simplu : camasa si sarafandin stofa foarte frumos negru si colanti si cizme si o esarfa si gata happy

| AnnaMariaaa a răspuns:

E mai usor, dar nu poti sa mergi toata saptamana numa asa.

| Sabina_1904 a răspuns:

Ba da, eu mi-as dori ca unde invat eu sa fie o uniforma! Ma rog, una care sa nu fie prea "comunista" sa zic asa; nu creed ca ar mai sta nimeni minute in sir sau chiar si ore in fata oglinzii ca sa vada cu ce-i sta bine sau nu! Parerea mea; oricum gusturile nu se discuta!

| Michidutsa a răspuns:

Si eu aveam uniforma in generala la inceput toti eram suparati ca trebuie sa o imbracam pentru ca era urata. Dar era destul de folositoare, desi nu ne-am dat seama atunci.

| Cineva_2379 a răspuns:

Pai uneori e mai bine, de exemplu la o inspectie sau asa ceva da bine ca elevii sa fie imbracati la fel si sa nu fie vulgari.
Pe de alta parte, la noi in scoala primesti amenda daca nu ai uniforma, deci trebuie sa ai cel putin 2 ca sa le schimbi cand se murdaresc.
Insa e mai bine cu uniforma, nu se expun toate pitipoancele.

| dyana1597 a răspuns:

Nu neaparat pentru ca uniforma alesa de scoala poate sa nu fie pe placul tau si atunci sad