| ooolifeoolol a întrebat:

Nu e tocmai vesel dar poate sunteti la curent cu felul in care China trateaza problema obtinerii de blanuri,piele,etc...Da,ma refer la cruzimea fata de animale! Tocmai am observat ca geaca mea de piele e Made in China,deci posibil sa fie dintr-un caine sau ma rog,btw, am primit-o cadou.Ideea e ca vreau sa-mi cumpar o geaca de piele,DAR in nici-un caz nu vreau sa incurajaez boala(intre ghilimele),deci sint curios daca gecile din piele de miel,vitel,sunt rezultatul aceluiasi act crud de obtinere al pielii, adica animale skinate pe viu!? Ma intereseaza geaca http://www.3suisses.ro/......04548.html Si sunt curios in privinta gecii asteia http://www.fashionup.ro/diesel-man-jacket-~-00cbzg00lhm- 58i-~-els.html Nu scrie,ce piele? Si sint curios,incaltaminte de piele de unde mi-as putea cumpara, fara sa ma ingrijorez ca port vreun animal chinuit peste picioare!?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent daca porti pielea unui animal chinuit sau nu, tot mort e.

| ooolifeoolol explică (pentru anonim_4396):

Nu ma deranjeaza cu nimic atata timp cat nu e ucis(chinuit) cu acest scop.