| 4827 a întrebat:

Nu ma simt ca restul fetelor. Toata lumea se comporta diferit cu mine. Vreau si eu sa fiu admirata si iubita de majoritatea baietilor, multa lume imi spune ca sunt frumoasa, inalta si slaba, am corpul unei vedete de pe revista, dar eu nu ma simt frumoasa deloc. Baiatul de care mi-a placut iubeste o fata pe care o descrie ca fiind "minunata", eu de ce nu sunt, sau de ce nu am putut fi pentru el? Colegii ma trateaza total diferit de restul fetelor din scoala, sunt total invizibila, izolata, ei ma cunosc doar ca fata tocilara care le face temele, ma considera o tocilara, nu o fata frumoasa, asa cum fac persoanele trecute de 30 de ani. Cand vorbesc cu un baiat pe care il plac, nu are nici o expresie, sunt total invizibila. Niste sfaturi? Sau sfaturi de frumusete? Va rog fara raspunsuri date in batjocura. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SmilePlease a răspuns:

Asta-i doar lipsa de incredere in tine. Dau sfaturi din experienta. Si mie mi se spune ca-s draguta si d-astea ( n-am corpul unui model de pe revista in niciun caz laughing ). Cred ca voi numerota sfaturile. Se numesc sfaturi daca iti sunt de ajutor... incearca-le doar si vezi daca se schimba ceva, ok? happy
1. Nu le mai face temele nici intr-o suta de ani. Nu te ajuti nici pe tine, nici pe ei. Un avantaj din chestia asta il vei vedea mai tarziu, cand tu o sa ai o slujba bine platita si ei se vor duce la cules de capsuni. (dau si eu un exemplu, sper ca nu e ofensator pentru nimeni);
2. Invata sa nu-ti mai pese nici tie de ei. Vezi-ti de treaba ta, fii multumita ca esti cum te-a lasat Dumnezeu, si ignora si tu respectivii ignoranti.
3. Daca totusi ai nevoie de ceva de la una din persoanele astea groaznice, si se fac ca nu te aud, sau chestii de genul, striga-le numele si fii putin sarcastica atunci cand le ceri ceva. Macar sa ai satisfactia ca i-ai enervat devil
Pai. cam asta ar fi. Ti-am spus, eu sunt aproape la fel ca tine din punctul asta de vedere. Bine, nu sunt chiar ignorata, dar chiar daca sunt, fac ce-am scris la puntul 3winking. Persoanele ca noi sunt prea grozave pentru sclifositi ca ei.
Succes si fii puternica!

| Rosie017 a răspuns (pentru SmilePlease):

Wah ce sfat bun!

| SmilePlease a răspuns (pentru Rosie017):

Thanks happy

9 răspunsuri:
| RememberTinKode a răspuns:

Diferit = better, o sa realizezi mai incolo, inca ceva, nu fi disperata si n ute cupla cu primul idiot aparut, asteapta, timpul rezolva tot.Si nu te sinucide.

| Addicted2Music a răspuns:

Of...sa stii ca am fost exact in aceeasi situatie ca tine,toata lumea isi batea joc de mine, imi inventau tot felul de defecte din invidie,incepusem sa fac un complex din asta. Pana cand mi-am dat seama cat de frustrate sunt si ca din cauza lor, atitudinea mea era la fel ca cea a copilului caruia ii e frica sa scoata un sunet. Nu mai eram eu, din cauza ca vroiam sa fiu ca ele, nu mai aveam prieteni, deoarece cei care ma iubeau ma iubeau cum sunt eu, cu calitati si cu defecte si nu trebuie sa pui la suflet oricat de tare te-ar durea rautatile celorlalti. Pun pariu ca esti o fata foarte frumoasa doar ca nu ai destula incredere in tine sa fii tu, nu iti ascunde personalitatea si, baiatul ala care ti-a zis ca place o fata,, minunata`` nu te merita. Si nu, eu nu am nici 30 de ani, nici 40, nici 20, am 13...doar ca nu sunt la fel ca celelalte happy

| carmen99 a răspuns:

Tu, eu si multe alte fete au problema asta.Stiu ca e aiure sa fi diferit.Dar trebuie sa te integrezi.Iti trebuie doar o prietena buna pe care sa te poti baza si apoi ai sa vezi ca totul o sa se intample de la sine.Prietenele ei vor deveni prietenele tale si ea te va ajuta la problemele cu baietii. NOROC!

| яǾςKєяĺzZą a răspuns:

In primul rand,de ce le faci tema,sa isi puna si ei capul la contributie. Adica cum, tu esti mai proasta? Trebuie sa te faci unmpic respectata. In al doilea rand faza cu baiatul, mai sunt si alti baieti pe planeta, nu conteaza cum arata acea fata, deoarece nu conteaza cum arati, fizicul cu ce ai in interiorul tau.winking Nu iti face griji, caci in curand ai sa vezi ca o sa ai langa tine un baiat care sa stie sa te pretuiasca!happy Bafta

| hunterboy a răspuns:

Dapaiincearca si tu sa faci panarama ceva glume sau sa iesi cu fetele baietii cum iese toata lumea. daca stai inchisa in casa si le faci temele la altii nu o sa fie bine de tine pentru ca ei o sa iasa la mall la film in parc si tu in timpul ala le faci lor teme si inveti! incearca sa echilibrezi cat de cat distractia cu scoala.nu e bine daca inveti toata ziua sau.na poate tu ai vrea sa devii fiziciana! in fine sfatul meu e ca atunci cand ei iti cer temele sa le faci numa pe jumatate ca astfel nu iti pot spune nimic profesorii ca vad ca ti-ai dat silinta.sau fa ca mine incearca sa ai la fiecare obiect nota de trecere si astfel viata va fi plina de distractie si prieteni! BAFTA!big grin

| Nojimura_Yuki_Rima_1998 a răspuns:

Stiu cum e

| Stefyi a răspuns:

Incearca sa te bagi si tu in vorba cu celelalte colege sau sa faci niste glume si numai fi asa de timida. incearca sa razi la glumele lor sau poti invata de la ele cum sa te faci placuta sau sa iesi in evidentabig grin fi indrazneata pentru ca nu ai nimic de pierdutwinking bafta!winking