| Gorath a întrebat:

Nu prea inteleg cum sta treaba cu marimile hainelor. De exemplu am o pereche de blugi nr. 26, asta cat inseamna: xs sau xxs? Sau marimea 34 cat inseamna? Nu inteleg pentru ca sunt numerotari diferite, incepand de la 26, cateodata de la 34. Care e diferenta?

1 răspuns:
| dadine a răspuns:

Fiecare brand foloseste un anumit tip de marimi US, UK, IT.
De exemplu jeansi marimea 26 e echivalent la marimea XS sau 34, in functie de tipul de marime folosit.
Ce-am gasit e doar de men: http://www.himalaya.ro/......Mammut.JPG