| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac..ma irit pe maini / picioare indiferent cu ce ma epilez ( big/ceara/crema ),de ce? Va rog ajutati-ma, si cum scap de iritatii?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e raspunsul pielii si al folicului la factorul iritant.

Aplica o crema cu oxid de zinc de doua ori pe zi timp de 4-7 zile, oxidul de zinc este benefic pentru pielea inflamata, iritata sau sensibila. Are proprietati antiseptice, calmante, este antibacterian si fungistatic ( opreste dezvoltarea ciupercilor )
Gasesti crema cu oxid de zinc la Bubchen Baby in DM, e 4-6 lei varianta mica si 18-20 lei varianta de 150 ml. Orice crema care contine oxid de zinc (creme pentru eritem fesier la bebelusi ) printre primele ingrediente are efect dar cea recomandata de mine este formulata bine.
https://www.dm.de/buebchen-wundschutzcreme-baby-p7613034749420.html

| Dishka a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc tare mult!

| anonim_4396 explică (pentru Dishka):

Cu placere. happy

| andrei1412 a răspuns:

Du-te la un dermatolog. El te va putea ajuta cu problema ta.

| Cristea_Olguta_1977 a răspuns:

În primul rând lasa pielea sa se vindece, ia vitamina A si aerius 5 zile si nu te mai spală decât cu apa si săpun cu ph 5.5