| Lorelay96 a întrebat:

Nu sunt experta in asa ceva si as vrea sa ma ajutati
Ce fel de placa de par arde decat un pic parul? aproape deloc? daca exista, va rog frumos sa imi dati si link
Am vazut 3 placi pe net care m-au atras:Remingtoo S5500, Remington S3500 si Remington Professional Slim.
Care dintre acestea e cea mai buna?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

De la Philips, e cu ioni si are o protectie destul de mare :3 Adevarul e ca nu ajunge la o temperatura foarte mare insa e foarte buna, o folosesc eu! Sper ca ti-am fost de folos, pupici:*

6 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Toate placile ard parul! Indiferent ca una arde parul mai repede sau mai lent.Cumpara-ti o placa cu o temperatura reglabila si solutie termoprotectoare pentru par (ti-o recomand pe cea de la syoss sau gerovital)
Din placile prezentate de tine as alege Remington S5500.

| Lorelay96 explică (pentru marinaa9):

Si eu as alege tot placa Remington S5500, si solutie termoprotectoare Syoss am vazut la Penny, o sa imi iau de acolo
Dar nu o sa o folosesc des, pentru ca nu vreau parul ars

| marinaa9 a răspuns (pentru Lorelay96):

Eu de doi ani folosesc placa zilnic..nu vrei sa stii cat de ars e parul meu, insa nu pot merge asa cu el pe strada: intr-o parte sta drept si intr-alta e ondulat laughing

| dianainsta01 a răspuns:

Placile profesionale din ceramica iti ard mai putin parul, dar nu deloc.

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Eu spun ca nu conteaza placa pe care o folosesti (totusi a fie cat de cat de calitate)..Iti recomand sa folosesti un spray de protectie termica si apoi poti sa iti faci parul cu placa, cu ondulatorul cu tot ce vrei si nu se arde.Eu asta fac..si imi intind parul in fiecare zi :D
Uite aici unul foarte bun si accesibil http://www.1001cosmetice.ro/......ntru-placa
Bafta!

| Lorelay96 explică (pentru LoveeMakeup9):

Am vazut spray de protectie Syoss si la penny