| scumpik a întrebat:

Nuantatorul dupa cate spalari se ia? voi reveni la culoarea pe care o am acum fara niciun fel de suvita sau de ex daca ma fac bruneta (parul il am saten deschis) se poate sa devina saten inchis? sau daca ma fac blonda saten si mai deschis?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| elena a răspuns:

Nuantatorul se ia, dar nu stiu dupa cate spalari, daca te faci bruneta cu colorant negru, parul se face negru, blonda nu te poti face, pentru ca in general nuantatorul este pentru firele de par albe.

| aragon18 a răspuns:

Pai scrie si pe ambalaj, se ia dupa 6-8 spalari. Eu in vacanta de Craciun m-am facut ultima data cu un nuantator roscat de la Pallete. Si acum se mai vede putin din roscatul acela :-s

| Me23 Tia a răspuns:

Dupa cateva spalari se ia total.nu ramane nici un pic.scrie pe punga cat timp tine.eu pana acum nu m-am dat decat cu diverse nuante de roscat pana la rosu aprins si am parul normal. exact ca inainte.svria ca se ia dupa 5-8 spalari dar al mine s-a luat dupa 4 cam asa. dar am auzic ca daca te dai des cu nunantator iti cade parul.la mine nu a cazut nici un fir. dar am pastrat distanta intre de 3 saptamani minim. sper ca te-am ajutat.

| psyho a răspuns:

Eu ma fac cu cea mai aprinsa nuanta de roscat ca sa mi prinda un roscat inchis. mie imi mai ramane in par, dar se vede la soare un roscat cu reflexii si nu ma deranjeaza. dar daca ai parul saten deschis ia-ti cea mai intensa culoare de blond ca sa-ti iasa ceva.