| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v a întrebat:

Nu mai scap de firele de par din piele, stiti vreo crema ceva sau la voi ce a functionat? Sa-mi raspunda cine s-a confruntat cu asa ceva.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea calda, cu ceara de albine este cea mai buna, fiindca smulge firul de par din radacina si nu mai creste sub piele.

| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v explică (pentru Violleta2022):

Annastassia unde gasesc ceara de albine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandra_Gabriela_1998_ij8v):

Se gaseste la toate centrele de cosmetica sau la centrele de epilare. Toate folosesc ceara de albine calda, sa smulga parul.
Se gaseste online, sau la magazinele mari, pe raft, sub diverse nume de branduri. Doar sa citesti pe ele, ar trebui sa scrie: "crema de epilat cu ceara"

https://www.lamimi.ro/epilare/ceara-epilat-traditionala-anda.html

https://www.auchan.ro/......l/p/622065

| cristimihailov a răspuns:

IPL - epilare cu laser.

| alina2k18 a răspuns (pentru cristimihailov):

laughing)
Laserul e una si costa bani grei si IPL e altceva laughing

| cristimihailov a răspuns (pentru alina2k18):

Iarta-ma, ai dreptate. IPL.