| babypowder87 a întrebat:

Cum pot scapa de firele de par de sub piele? Va rog, aveti un sfat? De cand ma epilez cu epilatorul ma confrunt cu aceasta problema si este foarte neplacut. Ps: as dori sfatul unei persoane care s-a confruntat cu aceeasi problema si a functionat ce a incercat, nu vreau sa-mi spuneti din ce ati auzit la altii sau din ce ati citit pe diferite site-uri. Funda!

Răspuns Câştigător
| Dya22 a răspuns:

Cel mai bine e sa te epilezi dupa ce ai facut dus si sa te exfoliezi inainte de epilare(poti foarte usor cu buretele abraziv). Dupa epilare ar trebui sa-ti hidratezi pielea( cu ulei de masline).Si daca tot iti mai cresc fire pe sub piele, atunci hidrateaza-te in fiecare zi (poti cu crema de galbenele).
Nu vor disparea complet dar macar vor fi mai putine.(la mine asa a fost)

| sonya a răspuns (pentru Dya22):

Nu este nevoie pentru hidratare de ulei de masline. Poate folosi orice crema hidratanta pentru corp.

| sonya a răspuns (pentru Dya22):

Ah, uitasem da!

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Si eu am aceeasi problema. Inainte cand ma epilam cu ceara totul era ok.

Atat timp cat te epilezi cu aparatul vei avea aceasta problema.

Eu ma dau cu un burete mai aspru, fara sapun, gel de dus sau altceva. Dai bine cu buretele respectiv pana se ia pielea aia moarta. Apoi te poti epila linistita.

Eu asa fac pentru ca stiu ca indiferent de ce as face tot imi vor creste fire pe sub piele.

Te poti epila cu ceara, insa la inceput la fel va fi.

Pa, pa.