| DavidIron a întrebat:

O geaca de piele ecologica, crapă? Dacă da, cu ce se întreține?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am o geaca neagra de piele artificiala pe care-l port de 7-8 ani.
Initial am crezut ca e din piele de capra bine lucrat, atat de moale si usoara este.
Doar anul trecut mi-am dat seama ca e piele artificiala, cand am agatat-o intr-un cui si s-a rupt putin (cat o unghie). Am lipit-o cu putin prenadez si acum trebuie sa cauti atent unde a fost lipit.
Ca si pielea naturala, si pe acesta se vad usoare fisuri pe vopsire (ca la piele naturala), dar nu sunt deranjante. La nevoie se poate acoperi (vopsi) cu marker negru folosit pentru plastic.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

" Bula : geaca neagra de piele artificiala pe care-l(?!) port de 7-8 ani..Am lipit-o cu putin prenadez ...se poate acoperi (vopsi) cu marker negru"

mde, parcă te știam mai pretențions cu tine însuți

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Na, daca e comod, tine bine caldura si arata bine si acum, atunci de ce s-o arunc?
E in stare buna, urmele de vopsire si de lipire nu se observa de la jumat de metru incolo.
Cu banii de altul nou mai bine fac altceva... happy

| sierra1 a răspuns:

La un moment dat, crapă. nu o intreții că e ieftină și o arunci

| DavidIron explică (pentru sierra1):

După cât timp crapă?

| sierra1 a răspuns (pentru DavidIron):

Concret, care geacă?

| DavidIron explică (pentru sierra1):

O geaca de piele ecologică cât timp âi ia sa se crape? https://www.bolf.ro/......59359.html
Geaca asta

| sierra1 a răspuns (pentru DavidIron):

La banii ăia, probabil la_anu' e gata!

| DavidIron explică (pentru sierra1):

Aia zic?

| DavidIron explică (pentru sierra1):

Ms de răspuns happy

| sierra1 a răspuns (pentru DavidIron):

Noroc (mai pune un ban și ia de piele)

| gabicoo a răspuns:

Ieftineala aia crapă cam după un an - un an jumate! Nu o întreții - o arunci după ce crapă!

| Lukasssz a răspuns:

In 5-6 luni