| AncutssaM a întrebat:

O prietena mi-a spus ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Mary0Hellen a răspuns:

Da,este adevarat! happy
Prin aplicarea de ulei de ricin asupra scalpului si podoabei capilare, parul va creste mai sanatos si va fi mai rezistent. Se recomanda masarea pielii capului cu ulei de ricin - 3 zile pe saptamana, inainte de culcare. Terapia cu ulei de ricin este indicata in calvitia rezultata in urma mostenirii genetice, dietei, stresului, factorilor de mediu si a stilului de viata.

Avantajele unei utilizari regulate a uleiului de ricin la radacina firului tau de par:

cresterea parului;

ingrosarea firului de par care incepe sa se subtieze;

prevenirea deteriorarii parului;

tratarea parului uscat;

stralucirea si hidratarea parului si scalpului;

prevenirea despicarii varfurilor si cresterea parului.

2 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Da, este foarte adevărat. Uleiul de ricin ajută creșterea părului și îți face părul foarte sănătos din cauza substanței. happy

| Kkovaa a răspuns:

Da, este adevaratwinking iti face parul sa creasca mai repede, sa aiba mai mult volum, sa fie mai sanatos si sa nu se toceasca la varfuri happy