| anonim_4396 a întrebat:

O sa am o intalnire cu un baiat.problema e ca, nu stiu cu ce sa ma imbrac...
Vreau sa ma machiez.Am ochii caprui. Vreau un fard de ten mov, blugi negri si bluza? habar n-am...
Va rog ajutati-ma am nevoie de ajut-o acum urgent!
fundita cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Hai sa iti spun parerea mea happy :

daca te duci la intalnire cu un baiat eu zic sa fii cat mai naturala happy
nu spun sa nu te machiezi, insa mai putin vizibil, mai finut, unor baieti nu le place sa fii plina de fond de ten, colorata intens, un kg de ruj si etc. naturaletea e cel mai frumos lucru happy
imbraca o pereche de jeansi negri simplii, o bluzita frumoasa de ex alba sau gri, o geaca, incaltaminte (o pereche de cizmulite comode sau ce ai tu asa frumos si comod), incearca sa imbini elegantul cu finetea si cu simplul toate intr-un pachet happy
sa te porti cat mai naturala si sa fii tui insati, daca te intalnesti cu acel baiat sunt sigura ca ii place la nebunie de tine, si o sa reusesti sa il faci si mai tare :X insa asta depinde si de tine happy
ti-am dat un sfat, tu esti in masura sa decizi happy
te pup, iti doresc succes la intalnire;*

6 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Un simplu rimel rezolva orice problema.winking Sunt de acord cu ce zice alissya.

| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm, dacă ai ochi căprui ţi-aş recomanda un fard maro, poate negru cu argintiu, gen http://www.makeupgeek.com/wp-content/uploads/silver-smoky.jpg sau http://sangmaestro.com/wp-content/uploads/2010/04/brown-eyes-make-up.jpg.
Ai putea lua o bluză simplă oarecum, cu mânecă lungă sau trei-sfert, o culoare neutră. Vezi tu ce ai. Sau dacă vrei, poţi lua o culoare cu care să ieşi puţin în evidenţă, depinde ce iei deasupra bluzei (ca geacă, adică).
Improvizează :D

| RMihai a răspuns:

(sunt baiat) deci nu trebuie sa te impopotionezi deloc sa impresionezi un baiat, te imbraci normal daca vrei fard cat mai finut sa nu sara in evidenta eu zic sa nu te dai cu fond de ten adica pudra de aceea nu ma pricep prea bine daca va pupati sa nu il faci si pe el, iti spun din intamplari am vazut atatea fete tencuite...

| strugaru a răspuns:

Fetele sunt mult mai frumoase fara machiaj!
Fii tu insuti! Fii originala!

| Gumadependenta a răspuns:

Hmm. ar trebui sa ai o tinuta eleganta dar in acelasi timp cool
Ai vreo idee unde mergeti? Daca poti, afla dintr-o conversatie cu partnereul tau unde mergeti. Foloseste intrebari simple ca sa nu pari ca vrei sa controlezi. Acest lucru va ajuta nemasurat de mult, chiar daca aflii doar cat de formala e ocazia.
Nu trebuie sa ai o tinuta excesiv de "sexy" pentru ca ar arata vulgar intr-un restaurant sau ceva.
. este iarna.depinde unde mergeti.
Daca mergeti la un suc.la o pizza ceva.Trebuie sa ai o tinuta eleganta. dar in acelasi timp Cool.
Hmmmthinking consider ca ar fi bine cum te-ai hotarat tuthinking ...si este o alegere buna fardul mov... o sa iti puna in evidenta ochii.si un luciu de buze nu ar strica. dar vezi sa nu te dai in excess.Trebuie doar sa va simtiti bine.asta conteazawinking bafta>big grin

| mileylovato a răspuns:

Pai un fard cu mov jos si cu albastru sus unbre si un glos roz mov rosu depinde a si cu rimel cu niste blugi negri o curea mov roz alba neara depinde a o bluza mov roz neagra o geaca de bllugi si niste cizme din miele inalte sau minime sau cizme din material mov roz sau negru aaa si o geaca de piele neara cu glua si blana sau fara blana sau fara gluga funitza?