| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii blonzi sunt superiori celor bruneti sau invers?

18 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nazistii cu rasa lor ariana, al carui ideal avea parul blond, sau "baietii blonzi cu ochi albastri" ai Elenei Ceausescu (securistii) se credeau superiori. Pe de alta parte, se zice ca femeile blonde sunt si proaste. La noi o aveam pe Udrea, acum e si Firea (pacat de ea, ca inainte era parca mai desteapta).

| RAY a răspuns:

Daca asa era,de ce barbati bruneti sunt majoritatea? inteligenta nu are legatura cu gena ochiilor albastri sau cu gena parului blond,e o ipoteza aiurea, einsten,jung,freud, netwon erau blonzi cu ochii albastri? selectia naturala afirma ca femeile prefera barbati cu par brunet, ochii caprui, inaltime 1, 85, brate musuloase, fata simetrica masculina, plus ca ochii albastri sunt sensibili la soare si cei cu pielea deschisa la fel

| AndreiWeisz a răspuns (pentru RAY):

Pai si atunci noi barbatii de ce preferam blondele?

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Asta e un mister mare, nu se stie inca de ce? nu se stie nici de ce preferam sanii mai mari? sunt mistere ale evolutiei umane, faza e ca nu putem stii asta din fosile sau teste genetice

| AndreiWeisz a răspuns (pentru RAY):

Aici nu-s de acord, nu toti preferam sanii mai mari. Evident ca o femeie cu sani mari imi atrage atentia, ma uit dupa ea, dar nu mi-as dori neaparat o iubita cu sani uriasi. Toate prietenele mele pana acum au fost sani medii spre mici chiar, mi se pare mult mai hot in schimb sa aiba un fund bine lucrat. Cand nu e d-ala, atunci e baiul laughing

| RAY a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Pentru fund am o explicate, nici mie nu-mi plac sanii uriasi si mici spre medii

| anonimg a răspuns:

Nu exista superioritate nici daca vreunul are un inel in nas; cu cat mai mult nu exista superioritate in culoarea parului.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sau n-are treaba.
Nimeni nu e superior nimanui prin lucrurile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Nu sunt superiori nici cei blonzi, nici cei bruneti.Totusi prin "superiori"la ce te referi? Fiind la categoria beauty&fashion, vrei sa spui care sunt mai atractivi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde din ce punct de vedere, se poate ca genetic da.
Oamenii cu ten inchis, par negru, ochi negri au o gena mai rezistentã din cauza melaninei, de aceea exista si rasismul depinde fiecare de cultura dar oamenii cu ten, ochi, par mai inchis sunt superiori doar genetic vorbind

| AndreiWeisz a răspuns:

Sunt blond cu ochi albastri si nu ma simt cu nimic superior unui brunet. Bine, daca vorbim de tigan, atunci da, ma simt superior laughing In rest, nu

| AndreiWeisz a răspuns:

Eu cred de fapt ca roscatii sunt superiori :O De-aia sunt asa de putini, sunt mai buni ca noi, restul laughing

| anonim_4396 explică (pentru AndreiWeisz):

Hahaha laughing)

| TanteMarianne a răspuns:

Toti oameni sunt egali indiferent de culoarea parului, a pieli asa si pe dincolo.nu exista nici o rasa de oameni superiori.

| ShamelessQboy a răspuns:

Pe asta de unde ai mai scos-o?

| Antonies a răspuns:

Nu conteaza asta.

| Unindividn0rmal a răspuns:

Eu sunt blond si am ocheane verzi si nu ma simt superior unui brunet si nici nu sunt, cine ti-a zis abureala asta, ca daca edti blond esti superior sau invers.

| ShisuiUCH a răspuns:

Este o prostie sa te crezi superior datorita parului sau datorita nationalitatii. Omul trebuie clasificat dupa caracterul si reusitele lui, nu dupa cum arata sau dupa cum il cheama, e foarte bine sa avem o parere buna despre noi dar nu trebuie subestimata nici o persoana. Deci in concluzie degeaba esti blond daca nu muncesti sigur nu primesti totul pe tava (numai daca tatal tau nu are un cont in banca de vreo 1.000.000$)