| BruneTTe a întrebat:

Odata decolorate, sprancenele mai revin la culoarea lor initiala [ naturala ]? Daca da, in cat timp? Sa-mi raspunda fetele care si le-au decolorat sau care "se pricep", sa zic asa.
Merita sa le decolorezi? Sau doar le distrugi?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Adelina102 a răspuns:

Le poti vopsi cu vopsea de sprancene daca le-ai decolorat pana cresc.Si nu trebuie sa le razi cum a zis Miha. Taiate cat de cat in fiecare saptamana ele oricum vor creste mai ales daca pui seara pe ele cu o pensula ulei de ricin.Deci eu zic sa le vopsesti maro sau negru sau blond cum vrei tu si sa le tot tai cu forfecuta.Nu foarte scurt ce cat sa fie frumoase si uniforme.Ai grija numai cum le tai sa nu faci gauri in ele. Poti folosi si un creion de sprancene pana cresc daca nu vrei sa ti le vopsesti.Dar eu zic sa le tot vopsesti pana iti cresc si pana revin la culoarea initiala.O sa dureze ceva da daca folosesti ulei de ricin in fiecare seara vor creste mai repede.Si nu le mai decolora ca le vei distruge si plus ca arata urat.Cumpara-ti vopsele si vopsestele, si exista creioane speciale care te ajuta.Sau chiar tatuaj daca vrei. Funda?

3 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Le distrugi, sprancenele sunt frumoase naturale nu "vopsite" ele nu mai revin la culoarea naturala decat, doar daca le vopsesti, cel mai bine ar fi sa le lasi asa. Sprancenele naturale sunt dovada feminitatii pure ale unei femei!:d
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin la culoarea lor numai daca le tai de tot(sau le epilezi cu ceara) si le lasi sa creasca. Altfel nu ai cum, pentru ca practic cand le decolorezi ele sunt albe. happySi nu! Nu merita sa-ti decolorezi nici parul nici sprancenele, pentru ca nu-si mai revin! Nu fa greseala asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelina, daca ea vrea culoarea naturala pura, trebuie sa le rada! Chiar daca tai din ele, nu se regenereaza in totalitate. laughing))))))