| dydysweet a întrebat:

eu folosesc apa oxigenata pentru a scapa de pistrui nu sunt foarte vizibili aproape nu se vad dar mie numi plac si cu un disc de vata ma dau in fiecare zi. ieri am observat ca mi s-au decolorat sprancenele. culoarea parului meu este castanie si sprancenele mele au o nuanta de un maro totusi deschis.stiti ce as putea sa afc ca sa nu se observe asa de tare? nu vreau sa le vopsesc pentru ca sunt si prea mica pentru asta. daca ati trecut prin asa ceva sami psuneti cam in cat timp revin la culoare lor initiala. funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Faci o mare prostie dandu-te cu apa oxigenata pe fata.
Ea contine perhidrol.
O sa-ti dauneze tenului.
Pistruii au farmecul lor,lasa-i in pace.
Gandeste-te cate modele, actrite, sau VIP-uri pe care le admiri au pistrui.
Ce sa faci cu sprancenele?
Pai da-le finut cu rimel...

| dydysweet explică (pentru Adina77):

Multumesc pentru raspuns:X

| Adina77 a răspuns (pentru dydysweet):

Cu placere.happy

4 răspunsuri:
| salomeea27 a răspuns:

Nu revin la culoarea initiala, trebuie sa-ti creasca

| Aravis a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat dar sustin raspunsul Adinei.
Uite eu stiu ceva ceva de coafura pantru ca mama e coafeza si ma invata multe.
Pentru a face vopsea ai nevoie de oxidant oxidant ce contine apa oxigenata cand nu ai oxidant apa oxigenata iti foloseste pentru ca decoloreaza.
Pistruii nu se duc dar eu iti recomand sa consulti un dermatolog pentru ca pot fii pete de la soare si in acest caz un peeling chimic ajuta mult.
Cat despre sprancene incearca cu ceai de nuci iti lasa parul cu o nuanta aramie.(sfat: incearcal intai pe parul din cap pe o suvita foarte mica sa vezi daca til lasa la fel sau aproximativ la fel reactioneaza diferit depinde de tipul de par)
Sper sa iti foloseasca happy