| DeutzZa96 a întrebat:

Ofer fuundita! Buna! AM 14 ani si vreau si eu un fond de ten care acopera tot si din comert nu de la avon oriflame infinity etc... Vreau sa acopere foarte bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Corectorul e corector (el se foloseste inaintea fondului de ten), fondul de ten e cu totul altceva de ceea ce spune xRaspberry. Am folosit Max Factor Lasting Performance de vreo 4 ori pana acum si am fost multumita de rezultatele obtinute, este rezistent, se intinde ff bine, are acoperire mare, nu-si da seama nimeni ca ai fond de ten, nu se ia pe haine, cat nici pe tel mobil.

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

La varsta ta, nu este prea ok sa te dai cu fond de ten. Indicat este sa folosesti o crema coloranta (de la Nivea, de exemplu) sau un corector bun. Uite aici corectoare: http://www.produsecosmetice.ro/anticearcan__corector-c71.html
Esti destul de tanara si nu trebuie sa iti incarci tenul cu toate produsele. Lasa-ti tenul cat mai liber. Vei avea timp sa te dai cu fond de ten de la 20 de ani in sus, varsta la care chiar incep sa apara diverse imperfectiuni. Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| xCăpşunici a răspuns:

Ia-ti un corector de la garnier!
http://lilik.ro/wp-content/uploads/2011/07/GarnierRollOnCosuri2.jpg
Arata asa.
Profesori nu vor avea ce sa spuna.
Contine fond de ten cu minerale care acopera CEL mai bine. Si care, ajuta la indepartarea petelor si cosurilor sau alte imperfectiuni ale fetei.
Funda?