| Catacombe a întrebat:

Offf, iarva tot intreb de sampoane. Deci, eu foloseam Pantene si dupa am folosit o mare perioada de timp Schauma. Apoi am reincercat Pantene, si am facut matreata [ ceea ce nu mi se mai intamplase de la un sampon ], vazand asta, am trecut pe Elseve [ si de la el am facut matreata, parul nu mai avea volim, se rupeau varfurile repede ]. Toata lumea zice ca Head and Shoulders, dar am luat fara sa vreau unul de barbati laughing)
Samponul Head and Shoulders este bun? Dar cel contra matretii sau cel cu arome de mare, care este mai bun?
A, si ce sampon bun mai stiti? Nu de la farmacie?
Va rog sa-mi raspundeti la toate intrebarile!

Răspuns Câştigător
| LoveeMakeup9 a răspuns:

Pai...inseamna ca ai parul sensibil..ca si mine laughing) De fiecare data cand schimb samponul mi se face matreata.De exemplu odata am fost la bazin cu o prietena si m-am spalat cu samponul ei si SURPRIZA nu am scapat de matreata vreo 2 saptamanihee hee)
Bun, acum sa revin la tine:
Head and Shoulders este bun, indiferent ce aroma, toate sunt anti matreata dar totusi mi se pare ca cel clasic e mai bun (parerea mea)
Eu folosesc Head and Shoulders in combinatie cu alt sampon.Adica ma dau cu balsam, Head and Shoulders si apoi alt sampon.Astfel pot schimba cand vreau samponul, fiindca Head and Shoulders-ul e tot acolo laughing Eu am folosit intr-o vreme Cien, e foarte bun si il gasesti in Lidl la un pret accesibil (5-6 lei) sau poti incerca Wash&Go sau Clear..sunt cele mai bune big grin
P.S. Nu da banii pe produse cica "naturiste" de la farmacie ca nu sunt nici naturale si nu au nici efect mai bun....Bafta!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu si sotia mea folosim Clear si nu mai am matreata. Ideea este ca trebuie sa folosesti un sampon macar 3 luni si sa te speli de cate ori parul incepe sa-si schimbe aspectul de proaspat spalat. La noi la 2-3 zile ca avem un par gras.

| AlexL28 a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca daca scrie pe el sampon e bun sa te speli cu el pe capwinking

| LoveTenis a răspuns:

Deci,eu de la Head and Shoulders am facut mătreață...(am făcut de la cel anti-matreață)dar eu zic că cel mai bun de la Head and Shoulders ăla cu arome de mare!
Dar după am folosit Schauma cu push up pentru volum și totul a fost bine!
Dar Anti mătreață mai sunt și la farmacie de la Gerovital.

| sosostore a răspuns:

Eu folosesc toata gama gliss, incluzand balsam, sprei de par, samponul iti face parul moale si nu mai ai probleme cu matreata, balsamul - nu se mai incurca, nu se mai electrizeaza, si este un fel de sprei - il folosesc cand il indrept, miroase parul frumos si arata stralucitor, samponul contine keratina. un tratament sanatos pentru par

| Naturelle a răspuns:

Eu folosesc samponul regenerator de la Gerovital happy