| Roxii33 a întrebat:

Sunt fata si am parul destul de mare. Nu vreau sa ma tund, dar imi este greu sa-l intretin asa. Orice sampon as folosi [ am folosit Head & Shoulders, Schauma, etc] mi se murdareste parul foarte repede, iar acum recent folosesc unul anti-matreata, Palmolive.
Nu mai folosesc balsam, si sunt cam tot la fel cu el, doar ca parca mai bine.
Ce sa fac? Ce sampoane sa mai folosesc?

Fundă.

Răspuns Câştigător
| Veroniquest a răspuns:

Heii. Si eu am parul foarte lung. la fel ca tine ma confruntam cu acceasi problema. Mi se murdarea foarte des.
Am descoperit recent 2 sampoane "minune" pentru parul meu. Este vorba de http://www.yves-rocher.ro/......t_id=03077 cmSrc=Category daca folosesti samponul acesta de la Yves Rocher nu vei mai avea probele asa mari nici cu descalcitul. (deja eu l-am cumparat a 3 a oara). Insa, acest sampon nu il folosesc singur. Fac un mix intre el si http://www.katynel.com/......stal-1.jpg 947b36 minunea asta. ( si la acesta sunt la a doua achizitionare) Eu chiar am observat o diferenta. parul meu nu se mai murdareste asa des. Inainte foloseam si eu Palmolive si trebuia sa ma spal tot a doua zi. Acum, gratie acestor minuni. parul meu este mai "resistent" murdariei si mai santos :)
Sper ca te-am ajutat! Bafta :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parul trebuie taiat, macar la varfuri, pentru o crestere sanatoasa, la 8-12 saptamani.
Iti recomand acest sampon,
http://produselifecare.eu/......io-krauter
Te pup!

| deeadeea111 a răspuns:

Si eu aveam inainte probleme cu matreata dar de cand folosesc head&shoulders nu mai am astfel de probleme

| Roxii33 explică (pentru deeadeea111):

Nu am probleme cu matreata, ci ca parul mi se murdareste repede si nu stiu ce sampon sa folosesc, pe toate care le-am folosit nu sunt bune.

| violetflyer a răspuns:

Foloseste balsam, si nu folosi zilnic acelasi pieptene. Pe masura ce trec zilele, parul tau se ingrasa, iar daca folosesti tot acelasi, pieptenele tau fiind gras, iti murdareste parul chiar daca e spalat acum cateva minute. Ai putea folosi sampon barbatesc, prietenei mele i-a fost de folos.