| zambetcald a întrebat:

Pana la ce varsta v-au interzis parintii sa folositi farduri si cosmetice?

6 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Mie nu mi-au interzis niciodata. Putin rimel un luciu de buze si un creion de ochi nu sunt stridente si nu atrag atentia.

| RedDeath a răspuns:

Chiar nu ma itin minte, dar acum vad fetite de 15 an icare se machiaza de numa. chiar si la 18 ani nu ar trebui sa te machiezi prea mult. unele arata ca de 35 de ani cu machiaj...

| Azazea a răspuns:

Nu mi-a interzis niciodata, am inceput sa ma machiez pe la 14 ani, insa foloseam doar creion negru la ochi si cam atat laughing eram emo cica rolling on the floor funny

| Andreea555012 a răspuns:

Pai dacă le folosești de mica tenul tău o sa fie plin de riduri la 20-30 de ani.

| tacitacitaci a răspuns:

Baietilor le plac mult mai mult fetele nemachiate.
Ti-o spune un baiat.
Machiajul este si o forma de inchidere, de neacceptare pe sine.

| OMURITOARE a răspuns:

Pai la mine parinti nu accepta sa ma dau cu fond de ten dar cu un rimel un pic de far pe pleoapa nu stirica cand iesi prin oras sa in alte ocazi si cu un luiciu de buze. nu ma lasa strident de ex pe buze imi iau mai mult strugurele dar si creioane pentru buze pentru ca tin destul de mult ( parerea mea ) si la farduri pentru pleoapa cu un alb sclipicios dar nestriden sa fie cat mai aproape de cularea pieli. eu asa ma duc si la scola cu fardul alb pe ochi pentru ca este foarte nestrident si tinand cont ca sunt in clasa 6 deci...