| Ge0rgika a întrebat:

Voi la ce varsta ati inceput sa folositi produsele cosmetice?

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

14-15

| Battery a răspuns:

De foarte mica am avut o pasiune pentru machiaj. Imi amintesc ca eram la gradinita si impreuna cu prietena mea cea mai buna am mers la magazin si ne-am cumparat cu banii din pusculita un rimel albastru si unul negru. Ma roglaughing De machiat am inceput sa ma machiez pe la 14 ani, dar de machiat corect m-am machiat abia pe la 17 ani. Retine ca, ce e prea mult, strica. Putin rimel, balsam si fond de ten, e suficient.

| alintush15 a răspuns:

Buna!
La 15__pa pa

| AmY_1965 a răspuns:

Prietena mea are 12 dar foloseste produse cosmetice. Fireste ca aceste produse trebuie sa nu aiba chimie ci sa fie naturale. Ma rog, ea le foloseste ca are multe cosuri pe fata, depinde si de cauza nu doar de varsta. Sper ca te-am ajutat :*

| MaiteHoney a răspuns:

14 ani.cam asa.de curioasa

| barbieA a răspuns:

Pe la 13 sau chiar 14 ani. aveam o amica care m-a 'prostit' laughing

| rose12 a răspuns:

Eu am inceput sa folosesc produsele cosmetice la 15 ani.dar acum depinde si de cati ani ai! pentru ca daca esti prea mic(adica de 10, 11 ani o sa faci iritatii). daca ai 15, 16 si mai mlt nu o sa patesti nimic.chiar o sa aiba un bun efect. funda?