| love_2286 a întrebat:

Pana la urma fructele ingrasa seara sau nu? eu stiam ca nu dar niste persoane mi-au spus ca da, este adevarat?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate alimentele îngrașă, mai mult sau mai puțin dacă sunt consumate abuziv.
Seara se consumă un fruct, maxim două.
http://calorii.oneden.com/Calorii-Fructe/
Pa, pa.

| iFollowRivers a răspuns:

Orice aliment are caloriihappyDin pacate majoritatea fructelor ingrasa atunci cand sunt consumate in exces. Desi sunt foarte sanatoase fructele trebuie consumate in cantitati moderate si preferabil pana seara. Printre fructele care ingrasa cel mai mult pe primul loc se afla bananele si perele. In concluzie, consuma fructe pentru ca sunt sanatose dar evita-le pe cele foarte dulci (cantitatea de zahar este foarte ridicata) si evita sa exagerezi.

| VladimirPutin a răspuns:

Depinde cât mănânci și ce fructe
de ex. bananele îngrașă

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Doamne Iisuse Hristoase creştine. Dacă şi fructele îngraşă. Mă rog.În nici un caz. Poţi să le mănânci, dar nu în exces :*. Calorii au toate dar nu să faci burtă. Seara maxim 2-3.
Baftă.kiss

| claudiucop a răspuns:

Poti sa bagi mere seara sa nu ai pofta de alte prostii dulciuri. struguri, pepene, exclus banane cum mai jos zice cineva ca au ceva carbo happy succes! Nu te infometa niciodata pentru ca nu vei slabi, in cel mai fericit caz o sa te dezhidratezi

| KittY2001 a răspuns:

Nu ele nu te ingrasa, ci din contra e bine sa le maninci mai ales seara...

| andreymytzu26 a răspuns:

laughing cum sa angrase fructelelaughing, draga fructele nu angrasa ci dinpotriva ajuta sistemul imunitar cum ar fi portocala(vitamina C)
deci e bine sa mananci nu prea multe dar cat sa aty ajunga kphappy:X