| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Par alb! Help am 26 de ani si de vreo 4 ani ma confrunt cu multe fire albe ( am trecut prin 2 depresii). Exista vreo solutie
, tratament ceva? Mentionez ca daca ma vopsesc orice culoare in afara de negru nu prinde si negru daca ma vopsesc deja la a doua spălare începe să se vadă din nou parul alb.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura solutie este: vopsea de par, pentru situatia ta!
Din pacate, procesul de albire al parului, odata intslat, nu poate fii oprit.

| Crackman a răspuns:

Am 23 si jumatate de par este alb.

| christall a răspuns:

Nu stiu de vreun tratament permanent. Eu sunt vopsita in culoarea mea naturala, saten, dar pe firele albe mai folosesc sprayul pentru radacini cand incep sa se vada. O a doua optiune e sa mergi inspre blond, din cate stiu eu, la parul blond nu prea se vad firele albe. Un sfat, nu incerca sa te decolorezi tu, du-te la un salon.

| Iuliaiulia1993 explică (pentru christall):

Ce spray? Am incercat pe cel de la L oreal si pe cel de la Syoss dar 0 rezultat

| Csander a răspuns:

Stresul, mai usor cu el.
De altfel eu nu vad absolut nici un fel de problema in a avea fire de par alb, e chiar simpatic.