| Anaa_5470 a întrebat:

Parfumurile au termen de valabilitate? Si daca da, cam cat in medie? Daca a depasit termenul de valabilitate ce se intalmpla? Nu mai miroase?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| FroddoLikesBlood a răspuns:

Buna,orce produs are termen de valabilitate.Nu iti pot spune cati ani are asta depinde de data de fabricatie a fiecarui parfum, difera total. Daca a depasit termenul parerea mea e sa l arunci direct la cos.Aici nu e vorba de miros, iti pot aparea bube pe corp.in fine asta`i parerea mea. Tu iei decizia! Sper ca te am ajutat, funda kiss?puppy dog eyes

| HappY_5445 a răspuns:

Buna! Parfumurile, in special cele cu alcool nu expira dar se evapora. La un moment dat vei observa ca mirosul este mult mai puternic decat atunci cand l-ai cumparat/primit.
Sau daca observi ca aromele devin mai slabe atunci inseamna ca e mai vechi!
nu pot sa iti spun cit dureaza in medie un parfum! Cred ca depinde de calitatea lui!
Dac depasesti termenul de valabilitate atunci se intimpla ceia ce am scris mai sus aromele devin mai slabe sau se evapora!
Si daca vrei ca parfumul sa dureze mai mult pastreazal in frigider!
Sper ca ti-am fost de ajutor! PUP!

| ascovit a răspuns:

Depinde...thinking
Oricum nu au un termen de valabilitate foarte mic, eu am niste parfumuri de doi ani si inca miros foarte bine, insa mama aavea unele vechi de nu stiu cand...thinking si mare parte din eel au un miros neplacut.

| larascumpik a răspuns:

Da parfumurile au termen de valabilitate dar depinde de parfum cat si daca trece de termenul de valabilitate poti sa te iriti sau poate chiar mai rau. Funda? am mare nevoie de ea