| anonim_4396 a întrebat:

Intre conditiile pentru inscrierea pe un post exista urmatoarea: "să dețină atestat de limbă străină, în termen de valabilitate".
Cine emite acest atestat de limba straina? Si care e termenul de valabilitate? De ce are un termen de valabilitate un astfel de atestat?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca se presupune ca daca nu o vorbesti activ uitilaughing Depinde, in Cluj se poate obtine de la Centrul Alpha la Facultatea de Litere. Poti cauta pentru orasul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Evident ca mai uiti o limba daca nu o vorbesti. Dar ce facem? Tot luam atestate periodic? Cat e valabil un astfel de atestat?
Daca termenul de depunere al dosarului e saptamana aceasta pot eu obtine atestatul in termen asa scurt?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar sambata la centrul de examen de la litere si presupun ca e prea tarziu.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai un astfel de atestat (de ex Cambridge)?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Daca aveam nu intrebam.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine emite? - instituția la care ai putea dacă ai vrea, să treci niște examene

valabilitate? - intebi de ce nu ai, eu zic intâi să-l dobindești, nu?