| Andreea19Alina a întrebat:

Parfumurile de pe "eMAG", "aoro", "elefant" sunt cat de cat originale sau nici una dintre aceste firme nu comercializeaza produse originale?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt originale, nu si-ar permite eMAG sa umble cu falsuri.

| OnuOnulică a răspuns:

Parfumurile sunt originale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de la aoro stiu ca-s originale.
Emag are mai multi vanzatori, n-ai cum sa bagi mana-n foc pentru toti. Nu mi-as comanda de pe eMAG eu.

Cand vreau un parfum de firma mai intai ii caut replica la FM - costa mult mai putin si persista in draci parfumurile lor.

| AncutaM a răspuns:

Nu exista "cat de cat originale". Exista sunt originale sau sunt fake-uri. Eu personal am cumparat de-a lungul anilor de la toate cele 3 magazine si nu am avut probleme. Totusi, este o mica hiba si anume, aceea ca la reduceriel foarte mari este posibil sa dai de parfumuri mai vechi.

Iti recomand sa citesti:
Despre Elefant: http://parfumero.ro/parfumuri-de-la-elefant-ro/
Despre eMag: http://alecia.ro/pareri-parfumuri-de-la-emag/
Despre Aoro: http://alecia.ro/pareri-parfumuri-aoro/

Vezi ca pe Parfumero este scris un ghid despre cum poti verifica data de fabricare a parfumului. daca vreodata cumperi vreun parfum care este mai vechi de 3 ani, sfatul meu este sa-l returnezi, intrucat este posibil sa fie un parfum pastrat in conditii improprii (poate chiar pe rafturile anumitor magazine) si din acest motiv sa-si fi pierdut proprietatile.

Atentie: verifica data parfumului fara sa il desigilezi. Daca apuci sa il desigilezi, in general, magazinele nu iti vor mai accepta returul in cazul in care doresti inlocuirea produsului sau banii inapoi.

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună, parfumurile sunt originale. Dacă dorești mai multe informații despre elefant, îți recomand https://www.cumpar.net/elefant-ro/

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Eu imi comand de pe Straw berrynet. au reduceri tot timpul si cadouri

| Andreea19Alina explică (pentru Superlativ_Frumusete_1985):

Stiu firma, insa, din cate-mi amintesc, la ei trebuie sa platesti cu cardul inainte..si nu prea as avea incredere...

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns (pentru Andreea19Alina):

Nu am avut niciodata probleme. comanda a fost trimisa in conditii safe

| PhoenixStudio a răspuns:

Te pot asigura ca au parfumuri originale firmele mentionate de tine.
Incearca si la Douglas.