| daliutza11 a întrebat:

Parintii mei ma obliga sa port uniforma la scoala. Ce sa fac sa ma lase sa port ce vreau?

Răspuns Câştigător
| aalwayss a răspuns:

Pai ia-o in ghiozdan laughing).
Eu odata am fost trimisa acasa sa o iau.ca ne controlase directoarea la usa si chiar nu ma asteptam de chestia asta.
Sau cand ajungi la scoala pune-o pe scaun, in ghiozdan sau in bancaa.
E simplu.
Sau spune-le ca celelalte fete nu mai vin cu uniforma si dc sa fii uh aia mai proasta laughing. La mmine a mers laughing

6 răspunsuri:
| ruxi a răspuns:

Spune`le ca nimeni nu mai vine in uniforma.si daca nu te inteleg fa ca ei nu mai insista.si la scoala poti sa pui uniforma in ghiozdan sau in bancahappy

| Dootzy a răspuns:

Vorbeste cu doamna ta sa va lase sa va imbracati cum vreti doar in orele de sport si in orele in care ti se murdareste uniforma (ex: la pictura,la lucru manual,etc.). sper ca te-am ajutat, adica sa fac eu, dar sper sa mearga si la tine! Mult noroc!

| Edwwward a răspuns:

Dai in judecata, deci daca ai o matusa sau un unchi mai de treaba du-te pe la ei o data si uitati niste haine mai cool la ei, apoi cand e sa te duci la scoala mai intai te duci la el/ea si te schimbi si gaTA laughing

| DianaMiruna a răspuns:

Spunele ca ceilalti copii nu poarta uniforme la scoala si sa fi ca ceilalti.Si ca diriginta ta sau invatatoarea spune sa nu mai veniti in uniforme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daliuitza inteleg ca nu iti place uniforma. nimanui nu ne-a placut dar parinti tai au dreptate trebuie sa o porti, lasa in timpul liber poti purta ce vrei, si oricum ai grija purtarea uniformei este obligatorie intr-o institutie.Si directorul poate trece in vizita si sanctiona nerespectarea reguli.Nu o porti acum, dar la liceu ce faci? Atunci nu mai raspund parinti ci tu.Iar din nou la licee uniforma este obligatorie.
P.S : Totusi daca insisti. poarta o camasa sau o bluza alba si daca ai sacou sau veste (depinde cum este uniforma) poarta sacoul desfacut.

| byanka77 a răspuns:

1.le spui in fata...2.iti ei alceva in cheozdan