| Manumescr a întrebat:

Bună, eu nu vreau sa ma duc mâine la școală dar părinții mei mă obliga! Va rog frumos ajutati-ma. Ce sa ii zic lui mami sa ma lase si pe mine sa stau acasă mâine?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce intrebare e asta? cum ar fi ca si ei sa numai munceasca sa te vad atunci pe tine

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca scoala este obligatorie, de aceea trebuie sa mergi la scoala!

| danay72 a răspuns:

Adevarul. Ea își dă seama dacă minți. Fii sincer si deschis, asa va avea increderein tine si te va intelege. Dar vorbește cu blândețe și respect profund când e bine dispusă.

| Caro34 a răspuns:

De ce nu vrei să mergi mâine? Vei pierde o zi exceptionala din viața ta, o cantitate apreciabila de: iubire, cunoștințe, informații, prietenie etc. Oare merita sa stai acasa singura? Ai vreo problema de sănătate? Ai grija de tine!
P.S. Oricat de grea ar fi o zi de școală nu as pierde-o pentru nimic in lume! Acolo ma simt realmente fericita!

| gabriela2201 a răspuns:

Simplu,nu sta acasa...pleaca de acasa si revii candstii tu ca nu mai e mama acasa, sau la finalul orelor.