| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Parintii ma obliga mereu sa port sosete, indiferent de incaltaminte. Eu am picioare frumoase, si ma simt foarte bine cand nu port sosete sub pantofi. Cum imi pot convinge parintii sa ma lase?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă te obliga sa faci asta mi-e frica ce altceva te mai obliga laughing
Ce sa faci, pur și simplu nu îți iei șosete dacă nu vrei, ce poate sa îți facă parintele, sa te bata? Sa îți bage șoseta cu forța in picior? Sa te pună la colț? Sa te trimită la orfelinat pentru o șoseta? Câteodată mai trebuie și părinții "puși la punct". Nu e vorba despre "eu te-am făcut, faci ce vreau eu" ci e vorba despre o alta ființa umană, care NU este copia părinților și nu i se pot impune reguli așa ridicole.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Discuta cu ei.Din orice discutie poate iesi ceva