| imaseeker a întrebat:

Daca am parul de culoare saten mediu si vreau sa il vopsesc intr-o nuanta caramel(blond inchis), ar trebui sa cumpar o vopsea cu doua tonuri mai deschise decat culoarea dorita pentru a o obtine?

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea2 a răspuns:

Foloseste un decolorant mai slab, macar de 6%, daca il vei vopsii fara decolorare vei obtine o culoare spre portocaliu

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am parul saten închis și folosesc o vopsea care deschide 4 tonuri și îmi iese un blond auriu. In cazul tău ar trebui sa folosesti o vopsea care deschide 2 tonuri. Și dacă îți iese putin cu tente portocalii rezolvi repede cu un șampon nuanțator (e 10 lei).
Nu folosi decolorant, nu ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideal ar fi sa-l decolorezi putin mai intai

| imaseeker explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa il decolorez dar am inotat si s-a distrus de la jumatate in jos si nu l-as arde cu decolorant