| alwayswithyou a întrebat:

Parul meu se ingrasa foarte repede mai exact la 2 zile (de cand m-am spalat ultima data) si folosesc sampon pentru par gras dar nu a avut niciun efect. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Te cred si eu m am luptat mult timp cu fenomenul asta.
Si pe atunci foloseam,sompon special pentru parul meu,dar in zadar!
Eu dupa ce samponam parul,foloseam si un balsam de par,pentru ca mie mii se si inurca foarte tare si imi era greu sa l desfac.
Balsamul,la fel imi era ineficient,pana intr o zi cand am vazut intr un supermaket,o masca de par si mi am cumparat o.
Mi am schimbat si samponul,acum folosesc Nivea Diamond Gloss,un super sampon,care te ajuta foarte mult si am renuntat la balsam, inlocuindu l cu masca de par.
Masca este de la Pantene, numai stiu exact cat costa si imi merge super bine cu ea.
O apic dupa smponare si o las sa actioneze pe parul ud cam 10 min.
Parul meu nu se mai ingrasa si acum il spal cam la 3/4 zile, dar fara sa fie ingrasat.
Si dr mi a recomandat asta, deoarece imi cadea foarte tare.
Succes pe mai departe!

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Nu te spala prea des (trebuie cam de 2 ori pe saptamana). Foloseste un sampon bun. Eu folosesc cel de la Elseve pentru parul gras si mi se ingrasa la 3-4 zile. Trebuie sa-ti masezi usor parul cu sampon atunci cand te speli, nu il agresa. Evita sampoanele pentru bebelusi, cele 2 in 1 sau destinate tuturor tipurilor de par. Nu-ti trece cu mana prin par, se va ingrasa si mai tare. Sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele!

| TheCreionel a răspuns:

Clear- si mie mi s-a ingrasat parul dar de cand folosesc Clear il tin mult timp liber si nu se ingarasa. Pa pa!

| Tcm1721 a răspuns:

incearca sa folosesti o masca de par sau spala-te cu ceai de frunza de nuc sau urzici. happy eventual schimba-ti samponul.