| Gabica a întrebat:

Parul meu se ingrasa foarte repede si chiar nu stiu ce sa ii mai fac... Ce sampon sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Trebuie sa gasesti un sampon care sa se potriveasca parului tau, eu am incercat Squanorm -Ducray si Alpecin , ambele pentru par gras si nu si-au fc nici un efect. Asa sampoane pentru par gras mai sunt Vichi Dercos, Sabal, Alpecin - sunt doua pentru par gras, Apivita, Foltene, Herboschopy si cam atat. Chestia e ca sunt cam scumpe si sa dai 30 40 RON pe unul si sa nu isi faca efectul e nasol. Poti sa nimeresti unul de la care nu faci matreata si te speli o data la 3 seri. Eu asa fac cu Squanorm si e cat de cat ok. Dc te duci la dermatolog tot pe incercate ti le da.
Referitor la cele obisnuite Pantene Prove, Head & Sholders, Syoss nu prea ti le recomand dar dc esti tentata poti incerca.

9 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problemasad

| Honeybunny a răspuns:

Ceva ce sa iti usuce parul, sa nu fie ft hidratant.

| effect a răspuns:

Incearca sa ti faci niste tratamente cu lamaie
Ajuta foarte mult si da o stralucire aparte la par

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pune pe cineva care are experienta sa iti propuna un sampon special pentru parul tau. nu putem zice aicia toate numele samponurilor pe care le folosim deoarece conteaza tipul parului tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Effy12 a răspuns:

Eu folosesc Syoss si am aceeasi problema de obicei.

| anaconda_9795 a răspuns:

Poti folosi unul pentru par gras dar daca nu poti folosi oricare altul, dar dupa ce te-ai clatit pe cap pune-ti in cap zeama de la o lamaie mare, dupa care stai asa 5 minute dupa care te clatesti bine cu apa calduta. sper ca te-am ajutat

| kissmagik a răspuns:

Parul cind se ingasa da stiu pur si simplu nu trebuie sati schibi prea des sampunul sa ai unu anumit si sa fie natural si sa fie cu vitamine te va ajuta sunt sigura am trecut si eu prin asta si tati radacina firului cu suc de lamie citeva zile la rind si maseazal sper sa te ajute happy Bafta

| Alecsaaa_2908 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu parulsad mi-am intrebat coafeza si mi-a zis sa incerc sa-l spal cat mai rar deoarece parul s-a obisnuit sa fie spalat des. poti sa-l prinzi in coada cand se ingrasa sau sa-l creponezi.asa nu ti se va mai ingrasa repedewinking